lt
en ru
Pradžia
En Ru

Lietuvos pavyzdys kaip energinio efektyvumo projektų veiksmingumo įrodymas

Rugpjūčio 9 – 10 dienomis Lietuvoje lankėsi Sakartvelo ekonomikos ir tvarios plėtros ministerijos delegacija. Vienas iš vizito tikslų – išsamiau susipažinti su Lietuvoje vykdomais renovacijos projektais, pasisemti gerosios patirties, įgyvendinant projektą – energinio efektyvumo didinimo ir atsinaujinančių šaltinių integravimo pastatuose nustatymas Sakartvele, siekiant klimato kaitos švelninimo tikslų.

Delegacijos nariai lankėsi Būsto energijos taupymo agentūroje, kur buvo aptarti energinio efektyvumo klausimai. Ypatingas dėmesys buvo skirtas  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai. Vizito metu Sakartvelo delegacija apžiūrėjo kelis renovuotų daugiabučių projektus skirtingose Lietuvos miestuose.

Gerąja patirtimi pasidalino Birštono savivaldybės atstovai. Buvo pristatytas pastatų atnaujinimas: daugiabučių renovacija, demonstracinio kvartalų energinio efektyvumo didinimo projekto įgyvendinimas. Susitikimo metu Sakartvelo delegacija susipažino su energijos taupymo galimybėmis renovuojant daugiabučius.

Sakartvelo delegacijos nariai minėjo, jog pradedant įgyvendinti energinio efektyvumo projektus vienas didžiausių iššūkių yra įtikinti visuomenę, jog tai yra realus instrumentas, ekonomiškai naudingas bei tausojantis gamtą. Lietuvoje renovacijos nauda jau neabejojama. Geriausias įrodymas – augantis renovuotų daugiabučių skaičius bei mažėjantys šildymo kaštai, todėl Lietuvos patirtis yra naudinga.

Taip pat delegacija lankėsi Trakuose. Trakų šilumos tinklai pristatė šilumos gamintojo ir tiekėjo vaidmenį renovacijos procese. Sakartvelo šildymo sistema yra ypatinga tuo, kad nėra centralizuota. Tai kelia papildomų užduočių įgyvendinant energinio efektyvumo projektus. Tačiau daugelis metodų naudojamų Lietuvoje energiniam efektyvumui didinti yra aktualūs ir Sakatvelui.

Dvi šalys planuoja ir toliau bendradarbiauti. Lietuva gerąja patirtimi jau dalinosi su Estijos, Ukrainos, Baltarusijos, Bulgarijos, Rumunijos ir kitų šalių atstovais.

En Ru