lt
en ru
Pradžia
En Ru

Kvartalinės renovacijos pavyzdžiai Švenčionių rajone

Pastaruoju metu Lietuvoje vis garsiau kalbama apie kvartalinę renovaciją, kuri apima ne tik pavienių namų modernizavimą  – kartu atnaujinama visa kvartale esanti infrastruktūra, į kurią įeina žaliosios zonos, kiemų aikštelės, jų apšvietimas, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės ir pan. Tuo tarpu Švenčionių savivaldybė viena geriausių pavyzdžių Lietuvoje, kuri vykdo darbus ir sėkmingai integruoja skirtingas kvartalų atnaujinimo priemones. Realių kompleksinės kvartalinės renovacijos pavyzdžių pamatyti sausio 10 d. į Švenčionių rajoną atvyko Aplinkos ministerijos viceministras Marius Narmontas, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta.

Geriausi kvartalinės renovacijos pavyzdžiai Pabradėje, Švenčionėliuose bei Švenčionyse

Svečiai kartu su Švenčionių rajono meru Rimantu Klipčiumi bei savivaldybės atstovais lankėsi Vilniaus g. Pabradėje kvartale, kuriame baigiamas įgyvendinti vienas geriausių daugiabučių bei aplinkos sutvarkymo pavyzdžių kvartale: įrengti automobilių stovėjimo aikštelių darbai, atnaujinti ir kvartalo šaligatviai, vaikų žaidimo aikštelės, LED apšvietimas, požeminės konteinerinės aikštelės, baigiamas įrengti naujas sporto aikštynas. Toks darbų planavimas bei atnaujinimo darbų mastas keičia ne tik kvartalo „veidą“, bet ir visą rajoną tiesiog neatpažįstamai.

Šiuo metu pastebimas intensyvus statybos darbų procesas atnaujinant daugiabučius gyvenamuosius namus ir Švenčionėliuose: atsinaujinti savo daugiabutį Žemutinės – Žilvičių kvartale panoro 29 daugiabučiai iš 32: teigiamai besikeičianti gyvenamoji aplinka skatina gyventojus imtis daugiabučio renovacijos, ypač gerieji pavyzdžiai kaimynystėje.

„Sėkmingai įgyvendinti projektai bei šildymo sąskaitų žymus sumažėjimas paskatino vis daugiau gyventojų pritarti būsto renovacijai. Tuo tarpu paraleliai vykstantis gyvenamosios aplinkos atnaujinimas žmones „išjudino“ tik dar labiau“ – teigia Švenčionių rajono administarcijos direktorė Jovita Rudėnienė.

Kas lemia sparčią kvartalinę renovaciją rajone?

„Rezultatus lemia tinkamas planavimas, bendras požiūris, tikslų siekimas bei po truputį besikeičiantis žmonių požiūris į renovaciją“, – teigė Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, – „Viena iš tinkamų planavimo priemonių yra Kvartalinė energinio efektyvumo programa, kuri suteikia daugiau privalumų atnaujinant ne tik daugiabučius, bet ir planuojant atnaujinti supančią aplinką“.

Švenčionių rajonas demonstruoja puikius kvartalinės renovacijos rezultatus: nemaža dalis savivaldybių dar tik žengia į šį naują procesą, kuomet Švenčionių rajonas jau gali būti puikiu praktiniu pavyzdžiu kitoms savivaldybėms įgyvendinant tokio masto kompleksinės kvartalinės renovacijos projektus.

  

 

 

En Ru