lt
en ru
Pradžia
En Ru

Išmanaus miesto energinio efektyvumo sprendimai

Spalio 9-11 d. delegacija iš Lietuvos apsilankė Suomijoje pagal Šiaurės - Baltijos šalių mobilumo programos projektą „Dalijimasis gerosios praktikos pavyzdžiais ir patirtimi kompleksiniuose energinio efektyvumo didinimo ir žemų temperatūrų šilumos tiekimo projektuose“.

Studijų kelionės metu delegacija aplankė Helsinkio, Seinajoki ir aplinkinėse savivaldybėse esančius objektus, susipažino su gerosiomis žemų temperatūrų šilumos tiekimo projektų įgyvendinimo praktikomis, techniniais sprendimais bei finansavimo modeliais.

Suomija yra pirmaujanti energijos tyrimų srityje, tokių įmonių, kaip "HELEN“ protingo/išmanaus miesto energetikos sistema yra puiki naujovių platforma.Klimatui žalingos įtakos neturinčiai ateičiai reikia ne vieno mažai emisijų turinčio sprendimo, energijos vartojimo efektyvumo priemonių, naujų technologijų ir skaitmeninių inovacijų. 

Helsinkyje perteklinė šiluma išgaunama ir panaudojama efektyviai. Energija nešvaistoma ir kiek įmanoma pernaudojama. Taip pat siekiama remtis įvairiais šilumos šaltiniais, įskaitant šilumą išgaunamą iš išvalytų nuotekų, saulės šilumą ir atliekamą šilumą atgautą iš prekybos centrų, biurų ar kitų objektų, ji atkuriama naudojant centralizuotą aušinimą. Atliekama šiluma gali būti naudojama centralizuotam šilumos tiekimui. Helsinkyje, šilumos poreikis vasarą ateityje gali būti visiškai patenkintas perdirbta šiluma.

Projektą finansuoja Šiaurės šalių ministrų taryba pagal Šiaurės - Baltijos šalių mobilumo programos projektą.

 

 

En Ru