lt
en ru
Pradžia
En Ru

Daugiabučių renovacijos rinkoje – pirmieji pirkimai pagal ekonominį naudingumą

Š.m. birželio mėn. pabaigoje daugiabučių namų atnaujinimo programos dalyviams sudaryta galimybė renovacijos rangos darbus įsigyti pagal ekonominio naudingumą kriterijų, jau duoda pirmuosius rezultatus.

Praėjusią savaitę per CPO LT administruojamą elektroninį įrankį EPC (Elektroninių pirkimų centras) įvyko pirmasis rangos darbų pirkimas pagal ekonominį naudingumą. Užsakovas iš penkių elektroninėje sistemoje siūlomų ekonominio naudingumo kriterijų pasirinko keturis, nurodydamas ir jų lyginamuosius svorius: kainą (80 balų), atlikimo terminą (5 balai), papildomą statinio garantijos terminą (10 balų) ir atestuotų statybos vadovų skaičius įmonėje (5 balai).

 Elektroninė sistema be žmogiškojo veiksnio įtakos įvertino pateiktus tiekėjų pasiūlymus ir pirkimo laimėtoja tapo įmonė, pasiūliusi ne tik konkurencingą kainą, bet ir kitus užsakovui svarbius kriterijus – maksimaliai trumpą darbų atlikimo terminą, papildomą penkerių metų garantiją rangos darbams, taip pat nurodė turinti keturis atestuotus statybos vadovus.

„Neabejotina, jog rangos darbų pirkimai yra vienas svarbiausių daugiabučio renovacijos etapų, tad CPO LT pasiūlytą alternatyvią rangos darbų pirkimo galimybę vertinčiau kaip vieną svarbiausių sąlygų, užtikrinančių sėkmingą šio etapo įgyvendinimą. Reikia pripažinti, jog ne visuomet pigiausias pasiūlymas yra pats geriausias – patirtis rodo, jog tiekėjai, itin sumažinę pasiūlymo kainą, vėliau ne visada pajėgia kokybiškai įvykdyti visų pirkimo sutarties sąlygų”, – tvirtina Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Pagal dar praėjusiais metais aplinkos ministro paskelbtą kvietimą teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui Būsto energijos taupymo agentūra yra suderinusi 456 projektus, iš kurių 340 projektų įgyvendinimui yra gautas gyventojų pritarimas, o iš jų daugiau kaip 160 daugiabučių atnaujinimo projektų jau yra gavę banko pritarimus ir artimiausiu metu planuoja pirkti rangos darbus.

En Ru