lt
en ru
Pradžia
En Ru

Danijos energinio efektyvumo sprendimų panaudojimo galimybės Lietuvoje

Didėjant renovacijos mastams Lietuvoje pradedami atnaujinti ne tik pavieniai namai, bet ir jų kvartalai. Iškyla klausimai, kaip jungti kvartaluose esančias energinio efektyvumo priemones, pavyzdžiui, inžinierinę infrastruktūrą, taip kad nepatirtume šilumos nuostolių. Vienas iš kvartalų energetinio efektyvumo didinimo komponentų yra šilumos tiekimo optimizavimas. 
Rugsėjo 4-6 dienomis BETA, Energetikos ir Aplinkos ministerijų, Ignalinos savivaldybės ir Šilumos tiekėjų asociacijos atstovų delegacija lankėsi Danijoje su 3 dienų studijų vizitu. Kelionės tikslas – pasisemti patirties šilumos tiekimo energetinio efektyvumo srityje. Ypatingas dėmesys buvo skirtas žemų temperatūrų kvartalų šildymo technologijoms, kurios tampa vis aktualesnės didėjant renovuotų namų skaičiui. Lietuvos delegacija lankėsi Danijos energetikos agentūroje, Šilumos tiekimo asociacijoje ir centrinį šildymą teikiančiose įmonėse Kopenhagos ir aplinkinėse savivaldybėse. Taip pat Lietuvos ambasada Danijoje organizavo susitikimą su lietuviais profesionalais, dirbančiais energetikos srityje.
Įgyta patirtis padės pagerinti valstybės tarnautojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų žinias ir gebėjimus bei sudarys galimybes tobulinti organizacinę ir teisinę aplinką, susijusią su šilumos tiekimo energetinio efektyvumo projektų kūrimu ir įgyvendinimu Lietuvoje.

Studijų jkelionė yra  Šiaurės – Baltijos šalių mobilumo programos projekto „Dalijimasis gerosios praktikos pavyzdžiais ir patirtimi kompleksiniuose energinio efektyvumo didinimo ir žemų temperatūrų šilumos tiekimo projektuose“ dalis.
En Ru