lt
en ru
Pradžia
En Ru

Dalijimasis gerosios praktikos pavyzdžiais kompleksiniuose energinio efektyvumo didinimo projektuose

Būsto energijos taupymo agentūra pradeda Šiaurės - Baltijos šalių mobilumo programos projekto „Dalijimasis gerosios praktikos pavyzdžiais ir patirtimi kompleksiniuose energinio efektyvumo didinimo ir žemų temperatūrų šilumos tiekimo projektuose“ įgyvendinimą.

Pagrindinis projekto tikslas - įgyti praktinės patirties ir skatinti integruotų ir novatoriškų daugiabučių ir viešųjų pastatų energinio efektyvumo sprendimų diegimą  miestų kvartaluose, pvz., rajono žemos temperatūros šilumos tiekimas, optimizavimas ir kiti naujoviški sprendimai.

Projekto metu planuojamos dvi studijų kelionės į Daniją ir Suomiją, specialistai iš Lietuvos susipažins su energinio efektyvumo priemonėmis, finansiniais ir organizaciniais mechanizmais, bei integruotais energinio efektyvumo sprendimais.

Daugiabučių namų ir viešųjų pastatų bei miesto kvartalų energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas  iš Lietuvos Respublikos vyriausybės prioritetų. Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa yra įgyvendinama nuo 2004 m.. Daug patirties buvo įgyta pritaikant standartinius paketus vieno projekto modernizavimo mastu. Tačiau vis dar kuriami finansiniai ir organizaciniai mechanizmai, skirti įgyvendinti integruotus ir novatoriškus sprendimus platesniu mastu, pavyzdžiui, žemos temperatūros šilumos tiekimas, optimizavimas miestų kvartaluose ir kt.

Skandinavijos šalių patirtis padės pagerinti  valstybės tarnautojų ir kitų viešojo sektoriaus darbuotojų žinias ir gebėjimus bei sudarys galimybes tobulinti organizacinę ir teisinę aplinką, susijusią su būsimų atitinkamų projektų kūrimu Lietuvoje.

Projektą finansuoja Šiaurės šalių ministrų taryba pagal Šiaurės - Baltijos šalių mobilumo programos projektą, projekto partneris Danijos ambasada Vilniuje.

En Ru