lt
en ru
Pradžia
En Ru

80 proc. daugiabučių gyventojai pritarė savo namo renovacijai

Pagal paskutinį aplinkos ministerijos kvietimą teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui (2016 m. rugpjūčio 26 d.) buvo pakviestos visos šalies savivaldybės, kurių kiekvienai numatytas skirtingas kvotų skaičius.
Pagal šį kvietimą Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) gavo 479 paraiškas iš 56 šalies savivaldybių, likusios keturios savivaldybės – Kalvarijos, Pagėgių, Pasvalio ir Rietavo – paraiškų nepateikė.
Šiuo metu BETA yra suderinusi 457 daugiabučių atnaujinimui parengtus investicijų planus, iš kurių 365 jau yra gautas gyventojų pritarimas, o iš jų 187 projektai yra gavę finansinių institucijų pritarimą dėl kreditavimo sutarčių.
„Paskutinio kvietimo rezultatai išryškina keletą esminių momentų. Pirmiausia labai svarbią žinutę mums siunčia šalies gyventojai – tai, jog 80 proc. daugiabučių gyventojų susirinkimuose pritarė namo renovacijai, akivaizdžiai parodo, jog žmonės suvokia renovacijos teikiamą naudą ir yra pasirengę atnaujinti savo daugiabutį“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.
Pasak V. Serbentos, turimi rezultatai atskleidžia ir kitą daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimui itin reikšmingą aspektą – renovacijos procesai įsibėgėję visoje šalyje. Jeigu dar prieš kelerius metus daugiabučių atnaujinimo procesai aktyviau vyko mažesnėse savivaldybėse, tai šiandien situacija iš esmės pasikeitusi – didieji šalies miestai yra vieni aktyviausių Programos dalyvių.
Remiantis paskutinio kvietimo rezultatais – penkių didžiausių Lietuvos miestų pateiktų paraiškų skaičius sudaro beveik 20 proc. visų pagal šį kvietimą gautų paraiškų.

En Ru